Pokud Vás zajímá ájurvéda a rádi byste se o ní dozvěděli něco více, či obohatili Vaše již stávající zkušenosti, nabízíme Vám knihy, skripta a plakáty, které můžete zakoupit osobně na naší adrese Nuselská 133/134, Praha 4 (vchod z ulice Michelská do dvora) nebo na našem e-shopu. Největší část ájurvédské literatury u nás v Sampatti pochází většinou z Instituce Dhanvantri od Dr. Govinda Rajpoota, PhD. Na ostatní knihy  v naší nabídce jsme dostali doporučení a líbily se nám.

 

 

ÁJURVÉDSKÁ KUCHYNĚ A KOŘENÍ

 

GOVIND S. RAJPOOT

 

V knize najdete nejen recepty k přípravě ájurvédského jídla, ale také to, jaké má vlastnosti. Ájurvéda přistupuje ke každému individuálně i v oblasti stravování. Jsme zvyklí jíst po celý rok stejná jídla, vůbec nepřemýšlíme o tom, že je zima nebo horko, stále servírujeme svíčkovou, guláš, vepřo-knedlo-zelo a podobně. Ájurvéda bere v potaz nejen váš zdravotní stav, ale i roční období a podle toho stravu pro jednotlivé konstituce upravuje. Kniha obsahuje i popisy a účinky koření, které se při přípravě jídel používají. Dobrá zpráva je, že popsané koření je dostupné i v Čechách. Pokud budete mít zájem, máme v nabídce i přednášky o koření, které si u nás můžete i ochutnat.

 

 

ÁJURVÉDSKÉ MASÁŽE DÁTÁ SNÉHAN

Škola tradiční indické masáže

 

GOVIND S. RAJPOOT

 

V ájurvédě existuje mnoho léčebných procedur a jednou z nich je masáž snéhan, která optimalizuje rozsah kloubů a pružnost svalů, vazů a šlach. Při snéhan masáži se stimulují citlivé body, které jsou křižovatkou různých tkání v těle. V knize se dozvíte i základní informace o ájurvédě, o osmistupňové ájurvédské diagnostice a souvisejících léčebných ájurvédských procedurách. Nechybí ani popis olejů a bylinných směsí, které se k masážím používají.

 

 

KAMENY A ÁJURVÉDA

Malá kniha o velkých pokladech Země

 

GOVIND S. RAJPOOT

 

Kniha poskytuje informace o použití indických i zdejších minerálů.  Popisuje  zhruba sedmdesát kamenů a jejich účinky. Také se dozvíte, jak se z minerálů stávají ájurvédské léky.

 

 

Govind S. Rajpoot žije již několik let v Praze a je výborným učitelem ájurvédy, kterou se celý život zabývá a která je pro něj darem prostředí, ve kterém vyrůstal. S jeho výukou se můžete setkat formou tříletého diplomovaného kurzu vždy o víkendech v Horních Počernicích. Govind vydal mnoho zajímavých knih, týkajících se ájurvédy a provozuje ájurvédské lázně v Sedmihorkách. Během roku pořádá přednášky a semináře, kterých se můžete, pokud vás ájurvéda opravdu zajímá, zúčastnit. V současné době s ním jeho žáci pracují na překladu starých spisů Čaraka Samhita, který je možné sledovat na stránkách www.ayurveda-online.net.

Govind S. Rajpoot má přírodovědné vzdělání v oboru geologie a kromě ajurvédy dováží z Indie také přírodní kameny pro váš domov i zahradu.

 

 

AROMATERAPIE DO KAPSY

Malá encyklopedie éterických olejů

 

MARIE NOE

 

Tato kniha svým obalem ihned přitáhne vaše oči  a vaši zvídavost uspokojí i perfektní obsahe. Na trhu je velká nabídka éterických olejů, ale ne vždy umíme správně zvolit, který je pro nás ten vhodný. Zde se dozvíte, jak správně éterické oleje použít, jaké jsou jejich účinky, složení a mnoho dalších informací. Popisuje 88 éterických olejů, 16 rostlinných olejů a 17 hydrolátů. Marie Noe v knize vysvětluje jak aromaterapie funguje a jak jí bezpečně použít.

 

Marie Noe je zakladatelkou nakladatelství One Woman Press a autorkou zhruba šedesáti titulů. Její koníček aromaterapie přešel do profesionální cesty a  v oblasti aromaterapie je pro nás nepřekonatelnou odbornicí. Pro zájemce o aromaterapii pořádá kurzy a semináře a je pro nás velkým potěšením její spolupráce s naším centrem Sampatti. Používáme kosmetiku a éterické oleje firmy Oshadi, se kterou Marie Noe již několik let spolupracuje. Výrobky najdete též u nás v e-shopu.

O seminářích vás budeme informovat na našich stránkách v sekci „Kalendář akcí“.

 

 

ÁJURVÉDA

Dávná moudrost, moderní život

 

KUMUDINI SHOBA

 

V této knize nahlédneme do pradávného indického systému lékařství. Dozvíte se, proč je ájurvéda dnes stejně důležitá, jako byla před tisíci lety.  Jejím cílem je zharmonizovat tělo a duši a prožít život ve zdraví a štěstí. Informace v této knize jsou velice kompaktní a doporučujeme jí každému, kdo se chce s ájurvédou seznámit.

 

Kumudini Shoba je ájurvédská lékařka, učitelka ájurvédy, znalkyně bylin a pracuje v oblasti vědy a výzkumu. Pochází ze Sri Lanky, z rodiny, která se již několik generací zabývá ájurvédskou léčbou. V našem studiu Sampatti používáme ájurvédské aromaterapeutické masážní a pleťové oleje, a ájurvédské bylinné kapsle, které pocházejí z firmy Service-Plants, kde Kumudini pracuje jako vedoucí vývoje těchto produktů.

 

Kumudini Shoba navštěvuje Českou republiku a o jejích seminářích vás budeme na stránkách informovat. Nejbližší akce proběhne 17. listopadu od 14:00 do 17:00 na Novotného lávce a tématem bude „Využití ájurvédy v odborné praxi“. Více v „Kalendáři akcí“.

 

 

KURKUMA

Ájurvédské koření života

 

PRASHANTI DE JAGER

 

V této knize se od Prashantiho dozvíte mnoho o tomto zajímavém koření. Jak sám řekl, bylo pro něj těžké popsat Kurkumu jen na 120 stránkách. Popsal by jich klidně devět set a dokázal by o ní vyprávět několik dní.

Kurkuma má tisíciletou tradici a je velmi důležitým kořením pro náš život. V knize se můžete dočíst, jak kurkumu použít například v kuchyni, kosmetice i lékárničce.

 

Prashanti de Jager v Indii poznal teorii i praxi Védských věd a je spoluzakladatelem firmy Organic India. Je učitelem, autorem mnoha knih a článků a konzultantem mnoha ájurvédských společností.

 

Občas navštěvuje i Českou republiku a jeho semináře jsou pro lidi, kteří se zabývají  ájurvédou moc zajímavé a přínosné. Na našich stránkách vás budeme o jeho akcích v ČR informovat.